Poliwęglan komorowy – właściwości i zastosowania

Wykorzystywanie w konstrukcjach budynków tworzyw sztucznych, jakimi są polimery, to cecha nowoczesnego budownictwa. Szczególnie chętnie stosowanym materiałem tego rodzaju jest poliwęglan komorowy zwany również kanalikowym. Jego rozsądna cena oraz uniwersalny charakter sprawiają, że jest to produkt niezwykle przydatny w wielu różnych dziedzinach. Chętnie wykorzystują go zarówno inwestorzy prywatni, jak i profesjonalne przedsiębiorstwa. Charakterystyczne płyty o dość sporych rozmiarach od dawna sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej i zakładach pracy, a coraz częściej również w gospodarstwach domowych. I nic w tym dziwnego, gdyż poliwęglan to materiał niezwykle wytrzymały i bezpieczny, a jednocześnie lekki i przyjazny w montażu. W przestrzeni domowej idealnie służy jako zadaszenie tarasowe, a to ze względu na bardzo dobry współczynnik przepuszczalności światła oraz odporność na skrajne temperatury. Daszek z płyty będzie więc tak samo dobrze służył latem oraz zimą, niezależnie od warunków pogodowych.


Płyty komorowe z poliwęglanu – bezpieczna alternatywa dla szkła

Poliwęglany to sprawdzone solidne materiały, które stosuje się niekiedy jako przeszklenia dla okien i dachów, dlatego coraz częściej spotkać je można w zastępstwie za tradycyjne szkło. Polimery są bowiem dużo trwalsze. Wytrzymują wszelkie mocniejsze uderzenia, takie jak choćby kamieniami czy piłką. Ewentualne powstałe uszkodzenia są z kolei bezpieczniejsze niż w przypadku elementów szklanych, bowiem nie powodują odprysku ostrych fragmentów. Poza tym wszelkie pęknięcia i rysy nie będą się pogłębiać, dlatego właśnie płyty poliwęglanowe komorowe tak powszechnie wykorzystuje się w magazynach i halach, gdzie zawsze istnieje większe ryzyko przypadkowych, groźnych dla zdrowia, zniszczeń. Ze względu na gładką fakturę materiał łatwo utrzymuje się w czystości. Podczas tworzenia projektu warto zwrócić uwagę na kolorystykę płyt, które dostępne są w różnych barwach. Wszystkie z powodzeniem stosuje się nie tylko w budownictwie, ale również w marketingu do produkcji wielobarwnych reklam wizualnych.

Mnogość zastosowań płyt poliwęglanowych komorowych

Tworzywo poliwęglanowe wiele ułatwia oraz usprawnia funkcjonowanie określonych konstrukcji. To kapitalne rozwiązanie przy budowie zadaszeń i wszelkich innych konstrukcji okrywających, w których szkło nie zdaje egzaminu. Płyty komorowe z poliwęglanu znajdziemy w wiatach parkingowych na prywatnych posesjach i zadaszeniach przystanków miejskich. Cena tego materiału jest niezwykle korzystna, dlatego tak powszechnie spotykamy go w rozmaitych przestrzeniach prywatnych oraz publicznych. Oprócz zadaszeń tworzywo poliwęglanowe świetnie sprawdza się również w roli ścianek działowych i przegród, które służą jako stylowe elementy dekoracji przestrzennej. To oczywiście tylko kilka przykładów, które można mnożyć. Poliwęglan komorowy jest tworzywem o naprawdę korzystnych właściwościach. Posiada mnóstwo zastosowań i bez wątpienia spełni oczekiwania każdego wymagającego klienta.

Comments are closed.