Poliwęglan komorowy

Poliwęglan komorowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Poliwęglan komorowy jest materiałem o różnorodnym zastosowaniu, sprawdzającym się przede wszystkim w branży budowlanej. Znakomicie pasuje do zadaszonych obiektów, konstrukcji wiat, daszków, świetlików dachowych, altan, pergol, szklarni czy jako niecodzienne wypełnienie przy montażu okien lub drzwi. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepsze dostępne panele z poliwęglanu komorowego. Ten surowiec to uniwersalny materiał, przydający się nie tylko w pracach wykończeniowych.

Poliwęglan komorowy – rodzaje

Najważniejszymi cechami oferowanych przez naszą firmę paneli z poliwęglanu komorowego są ich odporność i trwałość. Poza tym wyróżnia je lekkość oraz łatwość w montażu, a dodatkowo wytrzymują nacisk obciążenia. Potrafią zachować swoją trwałość w skrajnych temperaturach – od -40 do 120 stopni Celsjusza.

Jednym z rodzajów oferowanych przez nas tworzyw jest poliwęglan komorowy 10 mm. Wśród najpopularniejszych odmian tego materiału możemy wyróżnić następujące:

  • bezbarwne,
  • mleczne,
  • dymione,
  • brązowe.

Wybór kolorystyki powinien być zależny od typu budowanej konstrukcji, a także indywidualnych preferencji. Warto wiedzieć, że najwyższy poziom termoizolacji cieplnej ma bezbarwny poliwęglan komorowy 10 mm. Dodatkowo przepuszcza światło nawet w 80% – to znakomita opcja dla tarasu.

Kolejnym wariantem doskonale sprawdzającym się tam, gdzie są potrzebne przezroczyste tworzywa, jest poliwęglan komorowy 16 mm. Najczęściej stosuje się go do pokryć i przeszkleń dachów obiektów przemysłowych, handlowych oraz sportowych, a także przy ściankach działowych oraz sufitach podwieszanych. To nie są oczywiście wszystkie możliwe opcje przeznaczenia, bo sprawdzi się również w wypełnianiu drzwi, okien lub przy budowie ogrodów zimowych czy oranżerii. W asortymencie znajdują się następujące warianty:

  • przezroczysty,
  • mleczny,
  • dymny.

Najczęściej wybieranym jest przezroczysty poliwęglan komorowy 16 mm, głównie ze względu na swoje właściwości – największa przepuszczalność światła oraz promieni słonecznych. Doskonale sprawdzi się w miejscach, które potrzebują maksymalnego doświetlenia.

Poliwęglan kanalikowy – unikatowa kombinacja właściwości

Poliwęglan kanalikowy ceniony jest przede wszystkim za połączenie trzech niezawodnych cech: lekkości, wytrzymałości mechanicznej oraz termoizolacyjności. To właśnie dzięki tym wartościom szeroko wykorzystuje się go w budownictwie. Znakomicie sprawdzi się przy konstruowaniu świetlików dachowych, bo jego niska waga pozwala na lekką, ale nadal wytrzymałą formę. Poza tym dostarczy dużo światła, jednocześnie zatrzymując ciepło wewnątrz budynku. Jednak jego zastosowanie widać także w o wiele większych konfiguracjach, np. przy zadaszeniu stadionów.

Wśród właściwości na pewno warto wspomnieć o niezwykłej lekkości możliwej dzięki kanalikowej strukturze. Poza tym tworzywo jest sztywne, odporne mechanicznie i cechuje się wysoką przepuszczalnością światła. Wytrzyma wszelkie warunki atmosferyczne ze względu na swój szeroki zakres stosowanych temperatur (od -40 do 120 stopni Celsjusza). Poliwęglan kanalikowy można spokojnie giąć na zimno.

Poliwęglan komorowy – jaka jest jego cena?

Oferujemy szeroki wachlarz materiałów z poliwęglanu z podziałem na przeznaczenie i inne ważne właściwości. Za pośrednictwem naszej firmy zaopatrzysz się we wszelkie tworzywa budowlane, które ułatwią oraz przyspieszą Ci pracę. W przypadku poliwęglanu komorowego nie da się jednoznacznie określić jego ceny, ponieważ oferta dobierana jest indywidualnie pod potrzeby Klienta. Do każdego z nich podchodzimy profesjonalnie, staramy się jak najlepiej spełnić oczekiwania. Chciałbyś otrzymać spersonalizowaną propozycję wyceny materiałów? Skontaktuj się z naszą firmą mailowo, telefonicznie lub odwiedzić punkt sprzedaży. Pracownicy KM Technic wybiorą Państwu najkorzystniejszą opcję.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontatku!